Tipy pro péči o pleť

Školitelka pro Bernard Cassiere Bc. Šárka Laiblová doporučuje:

Při mé praxi se setkávám se zájmem o kosmetickou poradnu, a proto jsem se rozhodla tímto způsobem zodpovědět otázky, které Vás nejčastěji trápí v souvislosti s pletí. Naše pleť stárne průměrně od 24. roku života, kdy nám přestává přirozená tvorba kolagenních a elastických vláken, která se tvoří v Dermis.

Jejich životnost lze prodloužit vhodnou péčí. Jednou z nich je pravidelná kosmetická masáž obličeje, krku a dekoltu, která je součástí profesionálního ošetření v kosmetickém studiu. Druhou a neméně důležitou zásadou je správná domácí péče. Samotná ,,hygiena” pleti, nejsvrchnější části zvané Epidermis. Je důležité čištění pleti ráno a hlavně večer, kdy naše pleť regeneruje a probíhá detoxikace.

Péči o pleť můžeme ji rozdělit do základních 4 kroků:

• odstranění hrubých povrchových nečistot
• pleťové vody
• odlíčení očí a okolí
• odstraňování odumřelých kožních buněk, pigmentových skvrn, mělkých vrásek pomocí mechanického peelingu nebo AHA kyselin.

Správnou volbu přípravku vždy konzultujte s profesionální kosmetičkou Bernard Cassiere nebo využijte naší diagnostiky pleti. Určitě nezapomínejte použít závěrečnou péči v podobě vhodného denního, nočního krému, séra a přípravku pro oční okolí.

Dotazník péče o pleť

Abychom Vám mohli doporučit opravdu cílenou péči Bernard Cassiere, velmi nám pomůže vyplnění následujícího dotazníku.

1. Vaši pleť byste zařadil/a do kategorie

2. Na jaký cíl ke zlepšení stavu pleti byste se zaměřil/a? (možné zaškrtnutí více bodů)

3. Jaké jsou vaše zkušenosti s přípravky, které jste doposud používal/a?

4. K odlíčení pleti používám pravidelně

5. Známky stárnutí pokožky: (možné zaškrtnutí více bodů)



Uvedené osobní údaje budeme zpracovávat pouze pro účely zpracování a vyřízení zasílaného dotazníku a pro zaslání odpovědi či jiné zpětné reakce. Pro tento účel není souhlas subjektu údajů vyžadován.